Sprostowanie – „Kosztowna awaria”

Sprostowanie – „Kosztowna awaria”

Serwer, na którym udostępnione są usługi internetowe, między innymi dla Gminy Wąwolnica, działa.

Została tylko zablokowana strona Gminy. Oprogramowanie ją obsługujące wykorzystywało naszą infrastrukturę w sposób narażający na poważne utrudnienia w korzystaniu z usług internetowych zarówno naszych klientów, jak i innych użytkowników sieci.

Udostępniamy jedynie usługi hostingowe dla strony, czyli utrzymujemy ją na naszych serwerach, ale poza tym klient – Gmina Wąwolnica – wszystkie prace związanie z serwisem internetowym przeprowadza we własnym zakresie.

Poinformowaliśmy klienta, z jakich powodów serwis został wyłączony i poprosiliśmy o doprowadzenie serwisu internetowego do stanu, w którym korzystanie z udostępnionych przez nas zasobów odbywa się w sposób niezagrażający naszej infrastrukturze. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że Gmina ma cały czas dostęp do swojego konta hostingowego i wszelkie zmiany może wykonywać we własnym zakresie.

Wysłaliśmy również ofertę na płatną naprawę serwisu www Gminy, gdyż tego typu prac nasza umowa hostingowa nie obejmuje. Nie chcemy zdradzać podanej kwoty, ale jej wysokość nie przekroczyła jednego tysiąca złotych netto.

Kamil Sitarski

Grafinet Sp. z o.o.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *