Rozdadzą pół tony ubrań

Rozdadzą pół tony ubrań

Tyle odzieży udało się zebrać wolontariuszom puławskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.

Pierwsza pula darów już została wydana.

Odzież, którą rozdaje ChSCh pochodzi ze zbiórki przeprowadzonej na terenie miasta i gminy Puławy.

– Największa zbiórka, jaką prowadzimy jest na jesieni. To „Kurtka dla malucha”. Prosimy wtedy o odzież dla dzieci, a więc ciepłe kurtki, buty. Ale potem w międzyczasie także są przeprowadzane akcje – wyjaśnia Anna Karperta, kierownik filii CHSCH w Puławach.

Z tego typu pomocy Chrześciajańskiej Służby Charytatywnej rocznie korzysta ponad 100 osób rocznie.To nie jedyne działania ona rzecz potrzebujących. ChsCh rozdaje także żywność.

– Nie mamy magazynu, wszystko trzymamy w workach, a na czas wydawania wszystko wykładamy. Osoby zainteresowane odzieżą przychodzą do nas, przeglądają i szukają tego, czego potrzebują, a my potem z powrotem pakujemy to, co zostaje. Można tez wymienić ubrania. Przynieść to, co już nie jest potrzebne, np. to, z czego dzieci już wyrosły i wziąć nowe rzeczy – kontynuuje Karpeta.

Oprócz ubrań powodzeniem cieszą się także firany zasłony, ręczniki.

– W tej akcji mieliśmy 15 ręcznikiów i podczas ostatniego wydania wszystkie już poszły. Dużo chętnych jest też na pościel, bo to najszybciej się niszczy – wylicza kierowniczka filii ChSCh.

Wydawanie odzieży zazwyczaj odbywa się w niedzielę, bo wtedy wolontariusze mają wolny czas. Najbliższa akcja będzie przeprowadzona 19 maja w godzinach 1000 – 1200 w siedzibie ChsCh przy ul. Kraszewskiego 6 w Puławach.

MP


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *