Komputery dla szkół

Komputery dla szkół

Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Żyrzynie oraz Szkoła Podstawowa w Skrudkach i Osinach – tam już niedługo trafią nowe komputery. Tak Gmina Żyrzyn będzie walczyć z wykluczeniem cyfrowym.

 

Zakup komputerów to element realizacji projektu „Gmina Żyrzyn gminą równego dostępu do internetu” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. W ubiegłym roku Urząd Gminy przygotował projekt, dzięki któremu komputery powędrowały do osób indywidualnych. W tym roku sprzęt trafi także do placówek oświatowych.

– Chcemy zakupić po 12 komputerów stacjonarnych i po 3 laptopy dla podległych gminie szkół. Chodzi o wzmocnienie istniejących już pracowni komputerowych, ponieważ w życie wchodzi rozporządzenie, które nakazuje, aby każdy uczeń miał indywidualny dostęp do komputera na lekcjach informatyki. Do tej pory przy jednym komputerze siedziało po dwoje uczniów, albo dzieliliśmy klasy na grupy. Teraz ma się to zmienić – tłumaczy Andrzej Bujek, wójt Gminy Żyrzyn.

Oprócz komputerów do każdej ze szkół na terenie Gminy Żyrzyn trafi urządzenie wielofunkcyjne z drukarką i skanerem.

Urzędnicy zabezpieczyli także środki na zakup laptopów dla indywidualnych uczniów, którzy nie mają komputera i dostępu do internetu.

– Zrobiliśmy dokładnie rozeznanie i okazuje się, że takich rodzin nie jest dużo. Przyznając komputer bierzemy pod uwagę kryterium dochodu, stopień niepełnosprawności oraz osiągnięcia w nauce. Oczywiście podstawą ma być również to, że dana rodzina nie może mieć komputera i dostępu do internetu – wyjaśnia Beata Osiak, dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Żyrzynie.

Władze gminy właśnie ogłosiły przetarg, który wyłoniły dostawcę sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem.

– Dostawca, którego oferta zostanie wybrana ma dostarczyć sprzęt w ciągu 14 dni od podpisania umowy. Dlatego, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sprzęt będziemy mieli na 1 września – dodaje wójt Bujek.

MP


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *