Kazimierz będzie Wołyniem

Kazimierz będzie Wołyniem

Trwają przygotowania do nakręcenia filmu „Nienawiść” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Zdjęcia mają być kręcone również w Kazimierzu Dolnym.

 

Obraz ma dotykać bardzo ważnego tematu, który ostatnio jest coraz częściej podnoszony w dyskusjach nie tylko historyków, ale również polityków i zwykłych Polaków chcących dociec istoty wydarzeń na Wołyniu w latach 1943 – 45 i dowiedzieć się jak najwięcej na temat tzw. „Rzezi”. Większość zdjęć do tego filmu zostanie wykonanych na Lubelszczyźnie, a część z nich w Kazimierzu i jego okolicach, które według kierownika produkcji „Nienawiści” Pawła Bereńskiego doskonale nadają się do „zagrania Wołynia”. Osoba twórcy takich obrazów, jak „Róża”, „Pod Mocnym Aniołem” czy „Dom zły” gwarantuje powstanie dobrego filmu i jak sam mówi:

– Chcę, żeby był to film odważny, który nazwie, nauczy, odda hołd, ale też wzruszy, poruszy i przepnie po sercu i głowie.

Obsada ma być znana w ciągu miesiąca. W Lublinie niebawem odbędą się castingi do ról epizodycznych. Zdjęcia mają rozpocząć się jesienią. Premiera filmu planowana jest na wiosnę 2016 r.

RJ


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *