GRUPA AZOTY ZAK S.A. POSZERZA PORTFOLIO O NAWOZY PŁYNNE

GRUPA AZOTY ZAK S.A. POSZERZA PORTFOLIO O NAWOZY PŁYNNE

25 listopada br. w Grupie Azoty ZAK S.A. oficjalnie otwarto instalację do produkcji nawozów RSM wraz z bazą logistyczną oraz zmodernizowany magazyn nawozów. Łączny koszt inwestycji to ponad 50 milionów złotych.


Zdolności produkcyjne nowej instalacji sięgną 100 tysięcy ton produktu rocznie. RSM to poszukiwany na rynku wysokoskoncentrowany nawóz azotowy w formie wodnego roztworu saletrzano-mocznikowego. Roztwór produkowany jest w trzech wariantach: 28%N, 30%N, 32%N dostosowanych do różnych temperatur transportu
i przechowywania.

– Nawozy są jednym z dwóch głównych profilów działalności Grupy Azoty ZAK S.A. Poszerzenie oferty produktowej w tym obszarze jest wynikiem świadomej polityki budowania przewag konkurencyjnych. Cieszymy się, że od teraz, obok renomowanych marek nawozów granulowanych, możemy zaoferować klientom również nawozy płynne – mówił podczas otwarcia instalacji Adam Leszkiewicz, prezes Grupy Azoty ZAK S.A.

Ważnym elementem zrealizowanej inwestycji jest baza logistyczna. Dzięki niej Spółka włączy się do sieci dystrybucji nawozów płynnych, tworzonej przez Grupę Azoty. Integracja sprzedaży RSM pochodzących z zakładów Grupy Azoty w Kędzierzynie-Koźlu i Puławach pozwoli na zmaksymalizowanie efektu synergii.

– Inwestycja jest naszą odpowiedzią na wzrastający popyt na nawozy płynne. Dzięki niej dostawy do naszych Klientów będą mogły być realizowane ekspresowo, a zadowolenie klientów to od zawsze jeden z naszych priorytetów – podkreślał prezes Leszkiewicz.

Grupa Azoty ZAK S.A. może pochwalić się jeszcze jedną zrealizowaną inwestycją, która zwiększy potencjał logistyczny Spółki. 25 listopada br. do użytku został również oddany zmodernizowany magazyn do składowania nawozów saletrzanych. Koszt modernizacji to ponad 20 mln złotych. Magazyn mieści 35 tysięcy ton produktów takich jak Salmag®, Salmag z siarką®, Salmag z borem®, ZAKsan® i Miksal.

W trakcie uroczystego otwarcia nowej instalacji w Kędzierzynie wielokrotnie dziękowano naszej Spółce za rozwiązania techniczne i pomoc przy projektowaniu, budowie i handlu RSMem. W inwestycji brały udział firmy należące do Grupy Kapitałowej Puławy – Prozap i Remzap.

Podczas uroczystości prezes naszej Spółki Marian Rybak oraz Prezes Polic Krzysztof Jalosiński otrzymali odznaczenie zasłużony dla Grupy Azoty Kędzierzyn za wspieranie inwestycji w ZAK.

 

Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *