Błękitni muszą czekać do wakacji

Błękitni muszą czekać do wakacji

Nie udał się dwumecz zespołu z Leopoldowa w finale III ligi. Podopieczni Macieja Łagowskiego dwukrotnie przegrali z Piaskovią Piaski.

Już po pierwszym starciu było niemal pewne, iż to rywale będą cieszyć się z promocji. Widać, że w Piaskach mocno zainwestowano w tenis stołowy. Mają w składzie Marcina Czerniawskiego, który w przeszłości grał w najwyższej klasie rozgrywkowej – mówi szkoleniowiec Błękitnych.

W rewanżu przewaga również stała po stronie Piaskovii, jednak naszym tenisistom udało się ugrać trzy punkty. W ostatniej grze Zbigniew Kuźmiak pokonał 3:1 (7:11, 11:8, 11:8, 11:7) Czerniawskiego. Dużo lepiej poszło w grach deblowych. Paweł Gawryołek i

Maciej Siedlczyński 3:0 (11:8, 11:9, 11:8) ograli Jarockiego i Kudło, zaś Kuźmiak i Adrian Kacperski zwyciężyli 3:2 (7:11, 11:9, 7:11, 11:9, 12:1) Grzegorczyka i Czerniawskiego.

 

Decyzja za kilka miesięcy

Błękitni zostali wicemistrzami III ligi. Co dalej z zespołem?

Jest szansa, że do Leopoldowa zawita druga liga. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż planowana jest reforma rozgrywek. Drugim wyjściem jest czekanie na zgłoszenia zespołów do ów rozgrywek. Mówi się, że wobec problemów finansowych, nawet kilka ekip może nie wystartować w rywalizacji. – Dostaliśmy informację od Zdzisława Waśkowskiego, iż musimy czekać – dodaje Łagowski.

 

Błękitni Leopoldów – Piaskovia Piaski 0:10

Błękitni: Paweł Gawryołek, Maciej Siedlczyński, Zbigniew Kuźmiak, Adrian Kacperski.

Piaskovia: Jakub Grzegorczyk 2,5, Marcin Czerniawski 2,5, Łukasz Jarocki 2,5, Jarosław Woźniak 1,5, Konrad Kudło.

 

Piaskovia Piaski – Błękitni Leopoldów 7:3

Piaskovia: Łukasz Jarocki 2, Jakub Grzegorczyk 2, Marcin Czerniawski 1, Jarosław Woźniak 1, Konrad Kudło.

Błękitni: Zbigniew Kuźmiak 1,5, Adrian Kacperski 0,5, Maciej Siedlczyński 0,5, Paweł Gawryołek 0,5.

 


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *