Puławy – Minister wizytowała inwestycje

Puławy – Minister wizytowała inwestycje

Elżbieta Bieńkowska – Minister Rozwoju Regionalnego w Puławach.

Pani Minister w towarzystwie władz miasta i województwa, wizytowała największe inwestycje w mieście.

Prezydent Puław Janusz Grobel, prezentował Minister Bieńkowskiej 3 największe inwestycje – port wiślany, stadion miejski oraz na koniec Puławski Park Naukowo-Technologiczny. Pani Minister, której towarzyszył zastępca Konrad Niklewicz oraz marszałek Krzysztof Hetman i wojewoda Jolanta Szołno-Koguc, podkreślała stan i rozmach prac prowadzonych w Puławach.

– Zobaczyłam stadion, byłam w porcie i mogę podziwiać budynki parku naukowo – technologicznego. Na własne oczy mogę zobaczyć, to co widzieliśmy do tej pory na papierze i w kolumnach cyferek. Muszę powiedzieć, że serce rośnie i mam nadzieję, że jeszcze bardziej mi urośnie jak za jakiś czas przyjadę i zobaczę, że firmy tutaj żyją i działają – mówiła minister Bieńkowska podczas konferencji prasowej zorganizowanej w PPNT.

Wrażenia postępu prac i skali inwestycji, nie kryją władze Lubelszczyzny. Zarówno wojewoda jak i marszałek. Oboje podkreślają widoczny w Puławach potencjał.

Spójrzmy na miasto poprzez pryzmat chociażby stadionu, który wraz z bazą hotelową i mini Aquaparkiem, stanowi bardzo ciekawą całość. Jest inwestycja rozwojowa, bo zrealizowana z myślą i o mieszkańcach, i o turystach. Nasi unijni przyjaciele dość niechętnie patrzą na inwestowanie w infrastrukturę sportową, w przypadku Puław projekt został zaakceptowany, więc myślę, że taka szansa, która otwiera się w związku ze wszystkim inwestycjami, zostanie należycie wykorzystana – tłumaczył marszałek Krzysztof Hetman. Marszałkowi szczególnie przypadł do gustu bulwar nadwiślański. Stwierdził, że zamierza tu przyjeżdżać z dzieckiem na spacery.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *