Mieć Haka na Raka!

Mieć Haka na Raka!

Puławy podsumowały ogólnopolską akcję „Mam Haka na Raka”. Tegoroczna – 5 już edycja poświęcona była nowotworowi jelita grubego. Całą akcję w mieście tradycyjnie przygotował zespół „Semporaczki”.

 

Zespół Szkół nr 1 w Puławach im. Marii Sempołowskiej, jak co roku, aktywnie bierze udział w programie profilaktycznym „Mam Haka na Raka”. Tym razem 5 uczennic Technikum Ekonomicznego ZS nr 1 przygotowały m.in. marsz ulicami Puław, który zakończył się w Galerii Zielonej, gdzie przeprowadziły działania edukacyjne, polegające na rozdawaniu ulotek i zbieraniu podpisów osób popierających profilaktykę antyrakową. Podpisy zbierały również w Wilkowie. Ponadto w puławskich szkołach przygotowane były lekcje poświęcone nowotworowi jelita grubego. Szeroko zakrojona akcja informacyjna przeprowadzana była w rożnych miejscach – przed sesjami Rady Miasta w Puławach czy Rady Powiatu. O akcji dużo mówiono także w Zakładach Azotowych. Na każdym spotkaniu młodzież rozdawała ulotki, w których namawiano do zrobienia badań profilaktycznych. Częścią akcji był również koncert charytatywny.

Program trwał od połowy grudnia do 29 lutego. Trzeba sobie uświadomić, że tylko w ostatnim roku na raka jelita grubego zmarło 8 tysięcy osób.

 

MJ


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *