Kulturalnie w Górze Puławskiej

Kulturalnie w Górze Puławskiej

W piątek (24 lutego) w Górze Puławskiej odbyło się bardzo ważne wydarzenie.

W dwóch pomieszczeniach, po byłym Urzędzie Pocztowym, przy ulicy Kozienickiej 15, nastąpiło uroczyste otwarcie świetlicy, która jest filią Gminnego Ośrodka Kultury w Puławach z siedzibą w Gołębiu. W spotkaniu wzięło udział wiele zainteresowanych osób.

Wśród nich byli przedstawicie Urzędu Gminy Puławy z Wójtem – Krzysztofem Brzezińskim – na czele. Pomysł na zaadaptowanie budynku wypłynął ze wspólnej inicjatywy pracowników gminy i ośrodka kultury. Remont został przeprowadzony w całości ze środków gminnych. Wszystkim bardzo zależało na tym, aby dzieci, młodzież oraz dorośli z Góry Puławskiej, mieli gdzie spędzać wolny czas, który nie będzie zmarnowany. Aktualnie placówka będzie czynna tylko trzy razy w tygodniu, ze względu na ograniczoną liczbę etatów dla pracowników ośrodka kultury. Nie stoi jednak nic na przeszkodzie, aby w inne dni spotykały się tam dzieci pod opieką dorosłych mieszkańców miejscowości. Ku zadowoleniu wielu osób, świetlica działa już pełną parą. Odbywają się zajęcia plastyczne, muzyczne i wokalne. W najbliższym czasie planowany jest także taniec i inne zajęcia, na które będzie zapotrzebowanie wśród uczestników. Jak mówi Zbigniew Barankiewicz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Liczymy tutaj na inicjatywę ze strony młodzieży, która być może będzie chciała założyć kabaret czy zespół instrumentalny. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje.

Razem z otwarciem świetlicy została zaprezentowana piękna wystawa przedstawiająca zdjęcia i historię Góry Puławskiej. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter, a Wójt Gminy, dziękując dyrektorowi za zaangażowanie w otwarcie świetlicy, podarował mu symboliczny Akt Inauguracyjny, który ma upamiętniać ten ważny dzień. W aktualniej sytuacji gospodarczej i politycznej kraju, często słyszy się o zamykaniu ośrodków kultury, Góra Puławska stała się miłym wyjątkiem, który pokazuje, że dla dobra lokalnej społeczności można zdziałać wiele.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *