Super Samorząd 2011

Super Samorząd 2011

23 lutego 2012 r. w Pałacu Prezydenckim zostały wręczone nagrody Super Samorząd 2011, przyznane w ramach akcji „Masz Głos, Masz Wybór”. Nagrody wręczał szef Kancelarii Prezydenta – Jacek Michałowski. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

 

Akcja „Masz Głos, Masz Wybór” to ogólnopolski projekt Fundacji im. Stefana Batorego i Stowarzyszenia Szkoła Liderów. Działania akcji angażują obywateli, instytucje i władze samorządowe do trwałej współpracy.

Spośród 157 samorządów, które wzięły udział w tej edycji konkursu, 16 zakwalifikowało się do finału, a tylko pięciu przyznano równorzędne nagrody. Zwycięzcami zostali:

  • Fundacja „Wspólne Świętochłowice” oraz władze samorządowe Świętochłowic (woj. śląskie)
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach oraz władze samorządowe Katowic (woj. śląskie)
  • Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie oraz władze samorządowe Nysy (woj. opolskie)
  • Uczniowski Klub Sportowy „Bursa-Puławy”, Stowarzyszenie „Rodzina” oraz władze samorządowe Puław (woj. lubelskie)
  • Zielonkowskie Forum Samorządowe oraz władze samorządowe Zielonki (woj. mazowieckie)

Puławy przyznanie nagrody zawdzięczają doskonałej realizacji i wypełnieniu zadań konkursu, m.in. opracowaniu zasad komunikacji w gminie, przeprowadzeniu lekcji samorządności w szkołach. Z dużym entuzjazmem mieszkańców oraz jurorów spotkał się pomysł dyżurów radnych na ulicach Puław, które pełnili ubrani w koszulki z logo miasta. Jednym z ważniejszych wydarzeń były także otwarte spotkania Prezydenta Miasta Puławy z mieszkańcami, podczas których przedstawiony był budżet miasta, a także najważniejsze inwestycje Puław.

Aleksandra Zadura-Wnuk, UM Puławy

 

Tak prezydent Miasta Puławy – Janusz Grobel – skomentował otrzymanie nagrody – To kolejne wyróżnienie, które otrzymało nasze miasto. W ramach konkursu „Super samorząd” nasze puławskie stowarzyszenia organizowały i dopracowały model komunikowania się z mieszkańcami Puław. Polegało to m.in. na publicznym prezentowaniu budżetu, na dyżurach radnych. Bardzo wysoka ocena była za to, że radni w koszulkach z napisem „radny” wyszli na ulice miasta. Cieszy to wyróżnienie, tym bardziej, że startowało 157 samorządów, 16 było nominowanych, a 5 zostało nagrodzonych. Jest to podsumowaniem pewnego etapu. (…) Mam nadzieję, że takie spotkania z mieszkańcami staną się standardem. Sądzę, że warto rozmawiać z mieszkańcami na tematy ważne i odpowiedzialne dla naszego miasta.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *