Niebezpieczne odpady w regionie

Niebezpieczne odpady w regionie

Firma Eko – EUROPA z Warszawy chce budować w Puławach zakład unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych. Inwestycja miałaby być zlokalizowana w pobliżu Zakładów Azotowych.

 

Eko – EUROPA zamierza uruchomić w Puławach zakład termicznego unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych. Warszawska firma zajmuje się odbiorem, przechowywaniem lub utylizacją odpadów różnego typu, np. zakaźnych (zawierających żywe mikroorganizmy lub ich toksyny, powodujące choroby u ludzi i zwierząt), odpadów medycznych – odpadów powstających podczas zabiegów, operacji i innych świadczeń zdrowotnych czy niebezpiecznych, które ze względu na swoje pochodzenie, skład chemiczny i biologiczny są zagrożeniem dla życia lub zdrowia ludzi.

Takie odpady byłyby przywożone i unieszkodliwiane także w Puławach.

Niedawno wszczęto postępowanie określające to, jak taki zakład będzie oddziaływał na środowisko.

– W tej kwestii decydujące zdanie mają Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie i Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Puławach. Jeśli wydana przez nich decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach będzie negatywna, to do realizacji inwestycji nie dojdzie – tłumaczy Paweł Oroń, kierownik Wydziału Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta w Puławach i dodaje:

– Jeszcze do końca września można zapoznać się z dokumentacją w tej sprawie w Urzędzie Miasta. Każdy może do nas przyjść i przejrzeć dokumenty, a także składać wszelkie uwagi i wnioski.

O budowie zakładu unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych w Puławach, chcieliśmy porozmawiać z przedstawicielem inwestora. Jednak do chwili zamknięcia numeru nie znalazł dla nas czasu.

Sprawę będziemy monitorować.

MP


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *