Egzaminy na prawo jazdy w Puławach

Egzaminy na prawo jazdy w Puławach

Sejmik Województwa Lubelskiego wyraził zgodę na przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy w Puławach. Pierwsze odbędą się prawdopodobnie latem przyszłego roku.


Ta ważna dla regionu decyzja zapadła w miniony poniedziałek, 25 listopada. Sejmik Województwa Lubelskiego przyjął uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przeprowadzanie w Puławach egzaminów na prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1 i B. To dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu puławskiego, opolskiego i ryckiego, którzy do tej pory na egzaminy musieli jeździć do Lublina lub Radomia. Rzadko kiedy pierwsze podejście kończyło się sukcesem, a to z kolei oznaczało większe koszty uzyskania prawa jazdy, m.in. przez konieczność kolejnych dojazdów do WORD – ów.
Koszt uruchomienia możliwości zdawania egzaminu w Puławach szacuje się na kwotę od 250 do 500 tys. zł. Puławy raczej nie będą filią czy wydziałem zamiejscowym WORD – u.
– Myślimy bardziej o nazwie: wskazane miejsce egzaminowania, a egzaminy przeprowadzać będą pracownicy z lubelskiego Ośrodka. Poza tym jesteśmy skłonni do tego, aby w Puławach egzaminować jedynie kandydatów na kategorię B – podsumowuje Pasikowski.
Zadowolenia z takiego obrotu sprawy nie ukrywają władze miasta.
– Cieszymy się, że nasza inicjatywa powołania ośrodka egzaminacyjnego dla kierowców w Puławach wreszcie się materializuje. Przyszli kierowcy z naszego miasta zmuszeni dotychczas do dojazdów na egzamin do Lublina czy Radomia od lat wyrażali oczekiwanie na powstanie takiego ośrodka egzaminacyjnego w Puławach. Oddział WORD – u w Puławach z pewnością będzie dużym udogodnieniem dla zdających z powiatu puławskiego, ryckiego, opolskiego czy też sąsiednich powiatów z województwa mazowieckiego – podkreśla Janusz Grobel, Prezydent Puław i dodaje:
– Mamy dla WORD – u kilka propozycji lokalizacji ośrodka zgodnych z wymogami koniecznymi do przeprowadzania egzaminów.nauka-jazdy

Decyzja co do lokalizacji biura WORD – u jeszcze nie zapadła. Miejsca brane pod uwagę to m.in. teren Puławskiego Parku Naukowo – Technologicznego, teren PKS – u czy teren po byłej Izbie Celnej. Ale jak podkreśla dyrektor Pasikowski wybór padnie na miejsce, którego adaptacja do potrzeb egzaminów pociągnie za sobą jak najmniejsze koszty.
MP


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *