„Dwa słowa na dwa lata, to… o 270 za mało.”

„Dwa słowa na dwa lata, to… o 270 za mało.”

BEZPŁATNE KONSULTACJE LOGOPEDYCZNE I PSYCHOLOGICZNE!


Kierując się dobrem najmłodszych pacjentów, grupa logopedów z całej Polski, postanowiła zorganizować ogólnopolskie bezpłatne konsultacje logopedyczne „Dwa słowa na dwa lata, to… o 270 za mało.”  Konsultacje są przeznaczone dla dzieci od urodzenia do 3 roku życia.

Dzięki postępom medycyny, wciąż rozwijająca się opieka nad wcześniakami, dziećmi urodzonymi z ciąż zagrożonych czy powikłanych porodów zmniejsza ryzyko ich śmierci, ale powoduje wzrost liczby dzieci osłabionych. Są one często obciążone rozwojowymi i nabytymi w okresie płodowym lub okołoporodowym uszkodzeniami układu nerwowego. Dzieci takie wymagają specjalistycznej opieki, leczenia i rehabilitacji już od urodzenia.
Oto trudności występujące u niemowląt, zapowiadające zaburzenia mowy:
• kłopoty ze ssaniem
• mocny i zbyt długo utrzymujący się odruch kąsania,
• nieumiejętność żucia i połykania,
• nadmierny lub osłabiony odruch gryzienia,
• niezdolność warg do całkowitego zamknięcia się,
• ograniczenia ruchu języka,
• nieustanne otwarcie ust i wysuwanie języka,
• brak lub słaba koordynacja ruchowa języka i warg,
• zbyt duża wrażliwość tylnej części języka i tylnej ściany gardła (łatwość dławienia się i występowania odruchu wymiotnego), lub też brak odruchu wymiotnego,
• nadmierne ślinienie się.
Trudności te wynikają z nieprawidłowego napięcia mięśniowego języka, warg, podniebienia, policzków. Pod szczególną opieką logopedy już od pierwszych tygodni życia powinny znaleźć się wcześniaki, dzieci ze zdiagnozowanymi wadami anatomicznymi (np.: rozszczep podniebienia), z takimi wadami genetycznymi, jak zespół Downa, Aperta, czy też dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.
Wczesna interwencja logopedyczna daje szansę usprawniania funkcji pokarmowych oraz komunikacyjnych, wyrównania deficytów.
Zakład Fizjoterapii i Masażu Bio-Relax z siedzibą w Puławach przyłączył się do ogólnopolskiej akcji, „Dwa słowa na dwa lata, to… o 270 za mało.”, wzbogacając ją również o:
-rozszerzenie grupy badanych osób, o dzieci również powyżej 3 roku życia
– bezpłatne porady psychologiczne!

W związku z czym dnia 26 kwietnia 2014 – w sobotę, Bio-Relax zaprasza wszystkie dzieci na  bezpłatne badania logopedyczne i psychologicznew Filii Zakładu Fizjoterapii i Masażu Bio-Relax,
ul. Eustachiewicza 3, 24-100 Puławy, tel. 81-888-55-77
Zapraszamy do zapisów!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *