Co z kondycją ?

Co z kondycją ?

Zadaliśmy pytanie mieszkańcom naszego regionu, jaką preferują aktywność fizyczną i co robią, aby poprawić swoją kondycję fizyczną?

 

Pan Darek – głównie pływam, a od roku zacząłem regularnie uczęszczać na siłownię. Przede wszystkim daje mi to lepsze samopoczucie, poprawia sprawność fizyczną i pozwala na pozbycie się stresu, który powstaje w ciągu całego dnia.

 

Pani Ania – często odwiedzam club fitness, biegam, lubię potańczyć. Daje mi to dużo satysfakcji i bardzo poprawia mi samopoczucie. Nie ukrywam, że ładna sylwetka jest ważna, ale ona jest na drugim miejscu najważniejsza jest dla mnie radość z aktywności fizycznej.

 

Pani Asia i Oktawia – uwielbiam jazdę na rowerze i wykorzystuję na to każdą wolną chwilę. W czasie wakacji dużo jeżdżę w towarzystwie córki, którą zaraziłam pasją spędzania czasu na rowerze. Dobrze wpływa to na zdrowie a i pozwala dbać o figurę.

 

Kacper – jeżdżę wyczynowo na rowerze, gram czasami w piłkę, ale oczywiście rower to sport numer jeden, który daje mi dużo satysfakcji i frajdy. Jestem z Dęblina i żałuję, że w naszym mieście nie ma skateparku i z tego powodu wpadam czasami do Puław, gdzie jest takie miejsce, ale z niecierpliwością czekam na ten, który ma powstać.

 

Pani Kasia – jeżdżę na rowerze, tańczę, gram w siatkówkę a latem staram się dużo pływać. W okresie wiosenno – letnim praktycznie codziennie jeżdżę do pracy na rowerze i pokonuję 14 kilometrów w obie strony. Daje mi to dużo radości, pozwala dbać o figurę, ale przede wszystkim wiem, że aktywny tryb życia jest zdrowy.

 

Pani Iwona – Biegam na miejskim stadionie i robię to praktycznie codziennie, wcześniej chodziłam na siłownię, ale bieganie sprawia mi więcej przyjemności, tym bardziej, że sprzyja temu letnia pogoda. Lepsze samopoczucie i fajniejsza figura to duże profitu z tak spędzane czasu.

 

Pan Maciek – aktywność fizyczna może być różna, sport, zbieranie grzybów, ale również sex, więc nie wiem o czym mam mówić, ale jeżeli mam odpowiedzieć generalnie na to pytanie to każda forma dbania o swoją sprawność jest pożądana tylko powinna być robiona w granicach rozsądku, aby nie przerodziła się w obsesję.

 

Pan Bartek – rower to podstawa mojej aktywności fizycznej, jeżdżę przez cały rok, również zimą i szkoda, że nie wymyślono jeszcze zimowych opon rowerowych, ale mam nadzieję, że to nastąpi, bo widzę coraz więcej osób korzystających z roweru przez 12 miesięcy w roku. W domu mam zestaw do ćwiczeń kulturystycznych i temu też poświęcam dużo czasu. Daje mi to poczucie większej wartości i czuję się prawdziwym facetem. Jazda rowerem bardzo mnie odstresuje, ale również mam wtedy czas na różne przemyślenia.

 

Pani Beata – ciężko jest mi się zmobilizować do jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych, oczywiście w różnych postanowieniach są na pierwszym miejscu, ale gorzej jest z ich realizacją. Mam kłopoty z kręgosłupem i myślę intensywnie o basenie, bo wiem, że ćwiczenia w wodzie mają zbawienny wpływ na moje dolegliwości, więc mam nadzieję, że się zmobilizuję i zacznę coś z tym robić.

 

Pan Kamil – biegam dwa razy w tygodniu, ponieważ w szkole brałem udział w biegach przełajowych i zostało mi zamiłowanie do biegania. Chodzę również na treningi sztuk walki. Ćwiczę kravmagę trzy razy w tygodniu.

RJ


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *