Bulwary pod wodą

Bulwary pod wodą

Bulwary wiślane na os. Kołłątaja w Puławach są już pod wodą. Wisła stale się podnosi i już o metr przekracza stan alarmowy. Fala kulminacyjna spodziewana jest dzisiaj w nocy.

Jeszcze wczoraj wieczorem mieszkańcy miasta licznie spacerowali bulwarami obserwując coraz wyższy poziom wody. Dzisiaj jest to już niemożliwe. Większość chodników, ławeczek i drewnianych schodów prowadzących do rzeki znajduje się pod wodą.

Na miejscu jest wielu mieszkańców, którzy robią zdjęcia i z niepokojem patrzą na wodowskaz. Poziom rzeki niebezpiecznie zbliża się do tego, który zarejestrowano tutaj w 1997 roku. Obecnie to ponad 6,5 metra. Wiadomo już, że wody będzie jeszcze więcej. Według najnowszych prognoz Wisła w Puławach już dzisiaj w nocy ma osiągnąć 7 metrów.

– Jesteśmy przygotowani na 8,5 metra. Jeżeli wały i śluzy zadziałają prawidłowo, nic poważnego nam nie zagraża – uspokaja Krzysztof Morawski z Państwowej Straży Pożarnej w Puławach.

Straż na bieżąco monitoruję sytuację w całym powiecie. Na razie nie potrzeby podwyższania wałów. Problem pojawił się w Bochotnicy, gdzie nie domknęła się śluza. Na miejscu są już strażacy.

Prezydent Puław Janusz Grobel już w niedzielę ogłosił pogotowie, a dzisiaj rano alarm przeciwpowodziowy. Mieszkańcy miasta proszeni są zachowanie ostrożności i unikanie terenów zagrożonych. Chodzi o najniżej położone ulice i miejsca w pobliżu rzeki.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *