Budują kanalizację

Budują kanalizację

Prawie 3 km sieci kanalizacyjnej powstanie w Gołębiu. Gmina szuka właśnie wykonawcy inwestycji.
Tym razem prace będą prowadzone przy ul. Piaskowej. Reszta miejscowości jest już skanalizowana.
– Realizacja tej inwestycji jest właściwie dokończeniem dużego projektu, którego realizacja rozpoczęła się kilka lat temu – tłumaczy Paweł Kamola, zastępca wójta Gminy Puławy.
Do tej pory mieszkańcy musieli korzystać z usług specjalnej firmy zajmującej się wywozem nieczystości. Ale już niebawem będzie inaczej. Oprócz 2 900 metrów rurociągów w tym miejscu ma powstać zasilana elektrycznie przepompownia ścieków, które następnie będą trafiały do oczyszczalni w Puławach.
– Trudno powiedzieć, ile osób tak naprawdę z tego skorzysta, bo to sami mieszkańcy zdecydują o ty, czy podłączać się do sieci czy nie – mówi Kamola.
Władze na rozbudowę sieci kanalizacyjnej na terenie gminy zabezpieczyły w budżecie 2 mln 250 tys. zł. Ale mogą także liczyć na pomoc zewnętrzną.
– Mamy podpisaną umowę na dofinansowanie w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie – informuje zastępca wójta Gminy Puławy.
W tej chwili trwa postępowanie przetargowe. Po jego rozstrzygnięciu poznamy wykonawcę i rzeczywisty koszt inwestycji. Kanalizacja przy ul. Piaskowej w Gołębiu ma być gotowa do końca września.
MP


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *