Galeria do remontu

Galeria do remontu

To już pewne – Galeria Andriollego w Nałęczowie przejdzie modernizację. Efekty będzie można podziwiać dopiero późną jesienią.

 

Spore zmiany szykują się w siedzibie Nałęczowskiego Ośrodka Kultury. Władze gminy, którym podlega instytucja postanowiły wyremontować wnętrza zlokalizowanej tam galerii. Jeszcze do niedawna były to jedynie plany, ale już niebawem staną się one rzeczywistością. Tym bardziej, że urzędnikom udało się pozyskać ponad 180 tys. zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

– Za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” złożyliśmy wniosek do tzw. dużych projektów, z programu Odnowa i Rozwój Wsi. Urząd Marszałkowski w Lublinie pozytywnie rozpatrzył nasz wniosek i przyznał nam 65 %dofinansowania do wartości brutto – wyjaśnia Artur Rumiński, zastępca burmistrza Nałęczowa.

Władze uzdrowiskowego miasteczka szacują, że remont galerii może kosztować od 200 do 220 tys. zł. Ile ostatecznie środków pochłonie będzie wiadomo dopiero po przetargu, którego rozstrzygnięcie zaplanowano po 20 sierpnia.

Co zmieni się w pomieszczeniach NOK – u?

Zmiany będą widoczne już od samego progu, bo oprócz samej galerii remont przejdzie także hol. Przebudowane i zmodernizowane będą toalety, które dzięki ściankom działowym zostaną oddzielone od przestrzeni wystawienniczej. Tam z kolei pojawi się m.in. nowy, profesjonalny system wystawienniczy i oświetlenie, aby jeszcze lepiej wyeksponować prezentowane dzieła. Prace mają zakończyć się w listopadzie.

MP


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *