Dołożą do rachunków

Dołożą do rachunków

Od 1 stycznia w Puławach obowiązuje tzw. dodatek energetyczny.

Urząd Miasta będzie dopłacał puławianom do rachunków za prąd.

Na dodatkową pomoc finansową z magistratu mogą liczyć osoby, które pobierają już dodatek mieszkaniowy. Nowe świadczenie, podobnie jak to dotychczas wypłacane, ma za zadanie wspomagać rodziny z niskimi dochodami, mające problem z pokryciem wydatków na utrzymanie mieszkania. Dopłata do rachunków za prąd może wynieść maksymalnie 30% rocznych kosztów.
Aby ubiegać się o dodatek energetyczny należy złożyć stosowny wniosek, posiadać umowę na dostarczanie energii elektrycznej z zakładem energetycznym oraz zamieszkiwać pod adresem, gdzie zgodnie z wspomnianą umową energia ta jest dostarczana.
Poza tym ustawa Prawo energetyczne, na podstawie której wypłacane będą dodatki energetyczne przewiduje pewne limity zużycia energii, do których przewidziana jest dopłata – do 900 kW rocznie dla osoby samotnej, do 1250 kW rocznie dla rodziny 2 -4 osobowej oraz do 1500 kW dla rodzin co najmniej 5 – cio osobowej.
Wysokość dodatku energetycznego będzie uzależniona od wielkości gospodarstwa domowego. Osoby samotne dostaną 11,36 zł, rodziny 2 -4 osobowe – 15,77 zł, a rodziny składające się z co najmniej 5 – osób – 18,93 zł miesięcznie.
MP


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *