Ojciec zabił syna

Ojciec zabił syna

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wieczorem 25 czerwca w Kurowie.

W wyniku awantury domowej ojciec śmiertelnie ugodził nożem swojego syna. Mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa i decyzją Sądu został aresztowany na 3 miesiące.

– Tego wieczoru doszło do konfliktu rodzinnego między ojcem, a snem. W trakcie awantury ojciec pokrzywdzonego wyciągnął nóż, którym zadał jeden cios w okolice klatki piersiowej. Te obrażenia stały się przyczyną zgonu 29-latka. W czasie popełnienia tego czynu 46-latek był pod wpływem alkoholu, miał we krwi ponad 2 promile – wyjaśnia Prokurator Rejonowy w Puławach Dariusz Lenard. Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut zabójstwa – grozi mu kara nawet dożywocia. Równocześnie zastosowano wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. W tej sprawie musimy jeszcze przesłuchać dodatkowych świadków – znajomych, sąsiadów. Chodzi o określenie czy to był eksces czy dłużej eskalowany konflikt – dodaje prok. Lenard.

To już kolejne morderstwo w Kurowie w tym roku. Przed kilkoma miesiącami miało miejsce podobne zdarzenie. W tamtym – również o charakterze rodzinnym – siostra śmiertelnie dźgnęła nożem swojego starszego brata. Obecnie przebywa ona w areszcie, a prokuratura stara się o obserwację podejrzanej. O obu sprawach będziemy informować na bieżąco.

 

MJ


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *